Dziś a jutroTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi szukaj 
Świat2019.10.07 14:15

White Helmets (Białe Kaski 2)

   
 
Izraelski parasol nad oddzialami terrorystycznymi w Syrii
 

Białe Kaski (2)

22 sierpnia 2018 r. Izrael umożliwił przeprowadzenie szczególnej akcji ewakuacyjnej agentów Białych Kasków (BK) z południowej Syrii pod pretekstem zagrożenia ze strony Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA). Kilka krajów członkowskich NATO poparło ten krok wzywając Izrael do przeniesienia jego „zasobów wywiadowczych” w bezpieczne miejsce.

Białe Kaski zostały zdyskredytowane i ujawnione jako projekt rządu brytyjskiego przez grupę niezależnych dziennikarzy i analityków wśród których są: Scott Ritter, Philip Giraldi, John Pilger, Seymour Hersh, Eva Bartlett, Graham Porter, Rick Sterling, Cory Morningstar. Ogromna praca jaką wykonali obnażyła, że stworzona przez wywiad brytyjski grupa pseudo „humanitarna” finansowana przez większość krajów członkowskich koalicji amerykańskiej prowadzącej wojnę przeciwko Syrii, to nic innego jak kolejne wcielenie pomocników Al-Qaedy. Profesjonalnie wygładzony wizerunek przez sieć agencji wyspecjalizowanych w PR, do tego filantropijni miliarderzy, oraz odpowiednio sterowane media powtarzające mantrę o nieudolnym reżimie, który należy obalić metodą wypróbowaną w Libii.

Historia wspierania terroryzmu w Syrii przez Izrael zaczęła się z rokiem 2011. To moment utworzenia koalicji antysyryjskiej. Wtedy Izrael zaproponował leczenie osobom poszkodowanym w wyniku działań  w południowej  Syrii. Obszerne relacje potwierdzają, że ugrupowania zdominowane przez członków Al-Quaedy, bądź przemianowane, pod osłoną ognia żołnierzy izraelskich  ustępowały legalnej SAA walczącej o przywrócenie kontroli nad kolejnymi rejonami Syrii.

Izrael jest żywotnie zainteresowany wzmacnianiem grup terrorystycznych na terenie Syrii, byle tylko oddalić je od własnych granic. Pomoc w ewakuacji Białych Kasków miała znamionować przejaw walki z terroryzmem i sojuszniczą odpowiedź na apel USA, również wspierających oddziały terrorystyczne w Syrii w okresie ostatnich 8 lat. Oczywiste, że Izrael nie kiwnąłby palcem by poprzeć jakąkolwiek instytucję kwestionującą jego status na Bliskim Wschodzie niezależnie od siły presji USA czy UK. Warto dodać, że pomoc zwana humanitarną na rzecz uchodźców syryjskich relokowanych przez granicę z Jordanią ze strony krajów członkowskich NATO a Izraela była różna.

Wejście na teren wcześniej zajmowany przez oddziały BK zajmujące zazwyczaj budynki szkół, szpitali, kompleksów przemysłowych  ukazywało ich adaptację do celów wojskowych stanowiących sztab, bądź skład amunicji.

Podążając śladem wycofujących się oddziałów BK z Syrii w kierunku okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan przed przerzutem do Jordanii, a dalej jako azylanci udający się do Wlk. Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, można było dowiedzieć się od lokalnych mieszkańców, że razem z przywódcami i uzbrojonymi bojownikami przemieszczali się również członkowie BK. Izrael nie oponował.

W wywiadzie udzielonym dziennikarce, Abu Mohanad Al Mahadim - członek BK powiedział:

”Jest kilka zbrojnych oddziałów powiązanych z Izraelem; zostały zwerbowane w Quneitra i mieli zapowiedziane, że pójdą razem z BK. Ich liczba na południu wynosi 635, a wcześniej odjechało 800. Z tego wniosek, że uzbrojone oddziały współpracują z Mossadem i wyłonione zostały razem z BK. Nie wszyscy z wyjeżdżających byli w BK; byli też ludzie, którzy wyjechali z Quneitra. To byli terroryści; jeszcze inni byli z zagłębia Yarmouk.”

Poproszony o doprecyzowanie kim byli ludzie z Yarmouk, Al. Mohanad potwierdził, że byli to bojownicy ISIS.

Podczas dramatycznej ewakuacji BK były ambasador Wlk. Brytanii w Syrii Peter Ford na oświadczenie ówczesnego Sekretarza Stanu i Spraw Zagranicznych Jeremy Hunta zareagował szeregiem pytań. Jedno było szczególne:

Czy możliwe, że rząd brytyjski miałby powody do obaw, gdyby ta szczególna grupa została schwytana i poddana przesłuchaniom, ujawniając całą prawdę dotyczącą przypadków rzekomego użycia broni chemicznej?”

W grudniu 2018 r. poseł parlamentu  Jordanii Tareq Khoury zażądał, aby „resztki B K przebywających na terenie Jordanii w drodze ekstradycji zostały odesłane do Syrii jako zdrajcy, aby poznać oblicze sprawiedliwości.”

W uzupełnieniu dodał, iż wiadomo, że dopuścili się zdrady. „Zdrada jest czynem  haniebnie niewdzięcznym. Ktokolwiek zdradza swą ojczyznę i naród nie zasługuje na miejsce w innym kraju. Historia zna wiele przypadków kiedy zdrajcy wykorzystani przez swoich mocodawców do brudnych misji przeciwko własnej ojczyźnie zostali przez tychże mocodawców wyeliminowani. Zwracam się do rządu Jordanii o pilne wydalenie tych szumowin (BK) do Syrii, by ich państwo osądziło za zdradę ojczyzny.”

https://www.mintpressnews.com/irwin-cotler-white-helmets-israel-whitewashing/261073/

 

 
572 odsłony  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Syria, ISIS, bojownicy, white helmets.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Walkower?
miarka → Jola
Re: Walkower?
Atomek → Jola
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Wican → Ikulalibal
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Ikulalibal → Jola
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Atomek
Re: Chłodnym okiem
GPS → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jan Twardowski
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Piotr Testowicz
Re: Chłodnym okiem
Piotr Testowicz → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
więcej…