Dziś a jutroTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi szukaj 
Świat2019.10.06 20:15

Białe Kaski - groteskowa militaryzacja pomocy humanitarnej

   
 
Deklarowana pomoc humanitarna  w istocie wsparciem grup terrorystycznych
 

Białe Kaski i groteskowa militaryzacja rzekomej pomocy humanitarnej.

(Źródłem informacji jest niezależna dziennikarka przebywająca w Syrii Vanessa Beeley)

W sierpniu b. r. pojawiła się  informacja o zniszczeniu przez rosyjskie samoloty dwóch stanowisk radarowych wczesnego ostrzegania obsługiwanych przez terrorystów w rejonie płn. Hama znanym jako 20 posterunek i posterunek Orła.

Według publikacji South Front  zadaniem tych stanowisk jest  monitorowanie bojowych   samolotow rosyjskich i syryjskich, jak też ostrzegać grupy zbrojne przed atakami z powietrza na obszarze Hama i Idlib. Biorąc pod uwagę, że gazeta South Front poinformowała o śmierci dwóch dowódców   Abu Jalbib i Abdo al-Nasan w wyniku ataku, wspomniane stanowiska nie mają charakteru ”humanitarnego rozpoznania”, a są bazami wojskowymi.

Z doniesień kanału telewizji syryjskiej Alikhbaria TV wynika, że terroryści z Nusra Front i Al Qaeda (przemianowani na Hayat Tahrir Al Sham, albo HTS) zainstalowali kamery monitorujące w zachodniej części korytarza humanitarnego Abu Duhur niedaleko wzgórza Al-Sultan, by wykrywać ludność cywilną usiłującą wydostać się poza teren opanowany przez terrorystów do strefy bezpiecznej kontrolowanej przez Syryjską Armię Arabską (SAA), wojsko rosyjskie i agencje humanitarne.

26 września b. r. służby medyczne poinformowały gazetę Al Watan w Damaszku, że terrorystyczny Front Nusra otworzył ogień do cywilów usiłujących przedostać się korytarzem humanitarnym; bilans -dwie osoby zginęły, a 20 rannych.

Strzelanie do osób cywilnych podejmujących próbę przedostania się poza obszar kontrolowany przez terrorystów to znana praktyka jaką odnotowano we wschodnim Aleppo i Ghoutta podczas wyzwalania tych rejonów przez SAA. Cywile stanowią dla terrorystów żywe tarcze, są zakładnikami wykorzystywanymi instrumentalnie dla powstrzymania zwycięstwa armii SAA odbijającej Syrię.

Zgłaszano także przez służby medyczne i cywilów przypadki  wymuszania przez zbrojnych terrorystów  od biednych uciekinierów opłat w wysokości $500 za możność przedostania się do korytarza humanitarnego ustanowionego przez siły syryjsko-rosyjskie.

Kto wyposaża grupy terrorystyczne nadal okupujące północno-zachodni rejon Syrii Idlib w sprzęt monitorujący radary wczesnego ostrzegania i monitorowania ruchów ludności cywilnej?

Niniejszy artykuł ujawnia, że  znane jako White Helmets (Białe Kaski) podszywając się pod organizacje humanitarne, w rzeczywistości zaopatrują terrorystów w niezbędny system ostrzegania przed atakami z powietrza sił syryjsko-rosyjskich.

Brytyjskie UK Foreign and Commonwealth Office (UK FSCO) jest głównym  żródłem finansowania owych grup pierwszego reagowania, które uzurpowały sobie nazwę Syrian Civil Defence (Syryjska Obrona Cywilna), powołanej w Syrii w 1953 roku.

Wcześniej zostało udowodnione, że White Helmets wspierają różne formacje powstałe na gruncie  Al Qaeda, czy ISIS. W dalszej treści artykułu zarysowana będzie skala działań tej formacji w zakresie dostaw wojskowych jak też sprzętu nazwanego „humanitarnym”, mającym za zadanie zbrojną działalność przeciw odzyskiwaniu terenów Syrii krok po kroku z rąk grup terrorystycznych, które działają na zlecenie Stanów Zjednoczonych i koalicyjnych państw Zatoki jak Izrael i Turcja.

                                

c.d.n.

 

https://www.mintpressnews.com/white-helmets-hala-systems-militarization-humanitarianism-syria/262115/

 

 
576 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Białe Kaski, pomoc, żywe tarcze.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Walkower?
miarka → Jola
Re: Walkower?
Atomek → Jola
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Wican → Ikulalibal
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Ikulalibal → Jola
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Atomek
Re: Chłodnym okiem
GPS → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jan Twardowski
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Piotr Testowicz
Re: Chłodnym okiem
Piotr Testowicz → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
więcej…