Dziś a jutroTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
podobna tematyka
Bez złudzeń (Polska)
Moskiewska wystawa (Świat)
 strona główna działy tagi szukaj 
Polska2019.09.29 09:22

Wybaczcie Państwo Historycy

   
 
Nie dajmy się ideologii wstydu
 

Wybaczcie Państwo Historycy,

Kiedy człowiek traci świadomość/przytomność, wówczas nie wie co dzieje się wokół niego i nie ma najmniejszego wpływu na bieg zdarzeń. Świadomość bowiem, to rozeznanie własnego położenia dzięki wszystkim dostępnym istocie ludzkiej zmysłom. Świadomość pozwala podjąć adekwatne do sytuacji działanie. Doświadczenie i wiedza pomocne są w rozwiązywaniu sytuacji trudnych. Świadomość sytuacji politycznej, ekonomicznej  uruchamia inteligencję. Inteligencja u jednych skutkuje wycofaniem się z działania dla przetrwania biologicznego (konformizm), innym zaś o naturze walecznej podpowiada potrzebę działania. Inteligencja to umiejętność znajdowania i zastosowania wyjścia, czy rozwiązania w sytuacji nowej.

Z całym szacunkiem dla ogromu wiedzy historycznej jaką popularyzują pasjonaci tej pięknej dziedziny, nie stanowi ona sama w sobie klucza, który rozwiązałby emigrację rodaków za chlebem, nie powstrzyma eksmisji ludzi na bruk, nie położy kresu 6000 samobójstw każdego roku ludzi bezradnych wobec cichego systemu represji, nie rozwiąże nadumieralności Polaków w przedziale wiekowym 30-40 lat, nie powstrzyma polityków od koniunkturalizmu wyznawania dążenia do celu po trupach.  Najpiękniejsze dane historyczne okresu słowiańszczyzny, Polski Jagiellonów, bohaterstwa z ostatniej wojny światowej, zwycięskich bitew są jak wspomnienie, że byliśmy młodzi, piękni i bogaci. Sprowadzone do  systemu ludów koczowniczych społeczeństwo nie daje wiary postawom rozdartych szat, odkrywanych blizn i wojowniczych pohukiwań o potędze, bo jest świadome teatralności gestów, za którymi brak działania.

Wypominanie rodakom niewiedzy historycznej, której wszak od lat nauczają historycy, wpisuje się w politykę wstydu, a  przy tej wiedzy najbardziej w nią bogaci historycy nie proponują rozwiązań. Pojawianie się sloganu, że za dzisiejszy stan rzeczy odpowiadają rodzice, a płacić będą dzieci to nic innego jak szczucie pokoleń. Jak logicznie pogodzić obarczenie odpowiedzialnością zniewolonych do cna komunizmem szaraków za zmielone w jego żarnach ludzkie charaktery? Głoszącym takie przewrotne po kelnersku zasady zbiorowej odpowiedzialności można rzucić wyzwanie: pokaż, bracie,  jak walczyć dokonaj czynu, zostań lokomotywą wyzwolenia z dzisiejszego systemu nędzy moralnej, kłamstwa i obietnic, że za 40 lat będziemy mocarzami. Zostań Pileckim naszych dni.

Odwoływanie się do potrzeby świadomości przez uzmysłowienie, że jest nią wiedza historyczna zakrawa na brak świadomości, albo perwersję w zamykaniu oczu na stan faktyczny, by paraliżować działanie.

Społeczeństwo nawet jeśli instynktownie, czyli podświadomie ma rozeznanie w jakim jest położeniu wybrało taktykę rozważną: nie  dać się mamić pustosłowiu. Blamaż ujawni się z czasem, a my nie będziemy bić się w piersi za cudze niegodziwości. Palestynizacja Polski jest w toku. Nowa ideologia o Polsce 4-ech kultur to zapowiedź, że Polak i polska kultura będą stanowić ¼  tego ideologicznego tortu. To nic innego jak zmarginalizowanie polskości do niewiele znaczącej 25% mniejszości. Czy historycy położą  kres tej tendencji w imię ratowania tego co nasze, bezsprzecznie rodzime? Nie widać, nie słychać.

 

 
729 odsłon  średnio 4,2 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: historia, świadomość, komunizm, , rozwiązania.
Re: Wybaczcie Państwo Historycy   
Ikulalibal, 2019.09.29 o 11:40
Nic z tego nie rozumiem.
Tekst najwyraźniej pisany w afekcie dlatego zawiera zbyt wiele emocji.Emocje rzecz nieunikniona,zwłaszcza jesienią,ale nawet i wtedy dobrze sięgnąć po konkret.

//Sprowadzone do systemu ludów koczowniczych społeczeństwo..//

Nie podoba się ? wszak to oznacza że jesteśmy w awangardzie ludzkości.My,Ukraińcy,Bułgarzy i Rumuni.(choć może rumunii nie)
Świetnie wpisaliśmy się w postmodernistyczną filozofię globalnych nomadów +en.wikipedia.org
Między nami mówiąc do jej (filozofii) powstania i rozwoju "twórczą rękę" przyłożył Zygmunt Bauman.I za to należałyby mu się cięgi od polskiej prawicowej młodzieży.Oczywiście gdyby znaleźli się tacy "dorośli" którzy w porę wyjaśniliby owej młodzieży że problem z Baumanem nie tkwi w jego przeszłości a teraźniejszości.

//Zostań Pileckim naszych dni//

Niech mnie ręka boska broni.
Wszak nie kto inny ale ów bohater nasz nieoceniony położył najtrwalsze fundamenty pod holomit.Mam udawać że nie zdaję sobie z tego sprawy ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybaczcie Państwo Historycy 
Wican, 2019.09.29 o 12:50
Akurat Pilecki jest wykorzystany, a czy był tzw. wyklętym? A był nim generał Fieldorf?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Walkower?
miarka → Jola
Re: Walkower?
Atomek → Jola
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Wican → Ikulalibal
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Ikulalibal → Jola
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Atomek
Re: Chłodnym okiem
GPS → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jan Twardowski
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Piotr Testowicz
Re: Chłodnym okiem
Piotr Testowicz → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
więcej…