Dziś a jutroTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi szukaj 
Polska2019.09.24 18:54

Chłodnym okiem

   
 
Szopka,czy prowokacja z wicemiss świata
 

Chłodnym okiem

Kanał RT America poinformował o aresztowaniu 24-letniego żołnierza planującego rzekomo atak na budynek sieci CNN. Policja aresztowała go jako terrorystę pod zarzutem rozpowszechniania informacji związanych z pirotechniką oraz broni masowej zagłady. W armii służył od 2017 roku, odbył szkolenie taktyczno-operacyjne. Podano jego nazwisko - Jarett William Smith. Przypisano mu  planowanie ataku na inne obiekty jak też polityków z szeregów demokratów. Ujawniono korespondencję (sekundowym obrazem nieczytelnego zapisu odręcznego) i treści rozmów z „zaufanymi źródłami” na czacie. Na podstawie tych przesłanek  FBI zaszufladkowało go natychmiast jako neonazistę. Relacjonujący ten incydent dziennikarz przypomina, że nie jest to pierwszy taki przypadek żołnierza armii amerykańskiej. Aresztowanemu grozi 20 lat więzienia i $ 250000 grzywny.

Zdarzenie samo w sobie jest typową sensacją. Dla uważnego obserwatora istotniejsza jest reakcja komentatorów pod krótkim doniesieniem. Wpisy dowodzą, że widzowie zarzucając mediom kłamstwa są cierpliwymi analitykami. Nie ulegając emocjom rozważają każdy szczegół, który jest mało prawdopodobny, albo wręcz kłamliwy. Co dla nich najważniejsze w tym przypadku, to brak jakiejkolwiek wypowiedzi oskarżonego, czy jego wizerunku. To niepełny przekaz mimo wielu szczegółów. Widzowie na spokojnie wnioskują, że to męczeńska poza CNN w kampanii przedwyborczej.

Wielce prawdopodobne, bo zbliżające się wybory obfitują w próby zamachów, akty szkalowania kandydatów, albo ośmieszanie politycznych przeciwników. To gra na emocjach odbiorców dla zyskania  poparcia, bądź odebrania części głosów przynajmniej przez zniechęcenie.

Odbiorcy różnych mediów w Polsce jeszcze nie osiągnęli chyba takiego dystansu i umiejętności dostrzegania żonglowania nastrojami, by nie dać się ponieść emocjom.  Można o tym wnosić z reakcji  komentatorów, skądinąd dowodzących ich prostodusznej krewkości, kiedy program jest na żałosnym poziomie.  Rodacy bez wahania i do bólu szczerze zareagowali emocjonalnie na szopkę jaką zaserwował kanał w realu 24 zabawiając ich prezentacją podobno kandydatki do Sejmu z listy Konfederacji.  Pominę aparycję, bo nadto wystudiowana niczym manekin, ale wypowiedzi, jak słusznie dostrzegli zaskoczeni obserwatorzy, chyba miały ośmieszyć Konfederację, bo samą kandydatkę z pewnością. Wkurzeni rezygnowali z dalszego oglądania, obiecywali sobie, że nie zagłosują na Konfederację i szereg innych stricte emocjonalnych postanowień czyniąc.

Weźmy jednak pod uwagę chłodne fakty i wątpliwości. Prowadzący czytał ( jak zawsze) pytania dowodząc  tandetnej reżyserki spotkania. Pan z trudem wiązał odpowiedzi kandydatki w logiczny ciąg. Mogło się wydawać, że jest rozbrojony poziomem odpowiedzi, które z braku pomysłu zaczęły mieć charakter zepsutej płyty gramofonowej. Choć w komentarzach proponowano zniewalająco proste pytanie jak lakmus o ostatnio przeczytaną książkę, niestety nie zostało wykorzystane.

Odnoszę wrażenie, że na kanale bigos24

1)      ktoś zakpił z potencjalnych wyborców Konfederacji, a kanał w tym ma swój udział

2)      ktoś wykorzystał do kompromitacji istotę, której czoło nie marszczy się pod naporem myśli

3)      ktoś niepoważnie potraktował swoich społecznych darczyńców wiedząc jak poważnie wielu traktuje nadchodzące wybory

4)      ktoś z Konfederacji powinien złożyć wyjaśnienie widzom, bo jeśli to ich autorska szopka to niech bawią się we własnym gronie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RvECf9YGFiM

https://www.youtube.com/watch?v=Rwaz1PtQ0Eo

 

 
984 odsłony  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Konfederacja, sceptycyzm, informacja, sensacja.
Re: Chłodnym okiem   
Ikulalibal, 2019.09.24 o 18:57
//ktoś zakpił z potencjalnych wyborców Konfederacji, a kanał w tym ma swój udział//

Dokładnie takie samo odczucie towarzyszyło mi wczoraj podczas oglądania tego "przedstawienia".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
trybeus, 2019.09.24 o 21:06
...prawidłowo powinno być wbigosie24 :))...pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
trybeus, 2019.09.24 o 21:15
Roksana jest po politologii, więc startuje :)) nosz kurła...wzruszyłem się :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
Atomek, 2019.09.25 o 06:00
Roksi w pierwszym szeregu po prawicy "króla":

+echodnia.eu

Więc oni to tak na poważnie <;
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
Piotr Testowicz, 2019.09.25 o 10:38
Krótka ławka Konfederacji.
Skądinąd wiem, że tłoku na listach nie było.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
Atomek, 2019.09.25 o 17:29
Nie no, bądźmy poważni, krótka ławka nie usprawiedliwia takiego cyrku. To raczej standardowa, przedwyborcza, autodestrukcja w wykonaniu Korwina.

Korwin to najbardziej nielubiany polityk w Polsce (a jego najgorszą wadą jest to, że "król" uważa iż to nie on ale to inni powinni zabiegać o jego względy i łaskawie błagać króla aby rządził krajem - podejście kompletnie nieskuteczne w tym systemie). A teraz wyobraźcie sobie co muszą sobą reprezentować Bosak z Winnickim którzy wstydliwie stoją w jego cieniu z nadzieją na resztki z pańskiego stołu. Obraz nędzy i rozpaczy. Konfederacja miała rację bytu gdy była otwarta na inne środowiska i ludzi. Gdy się zamknęła we włąsnym gronie klakierów i notorycznych nieudaczników, to popełniła samobójstwo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
Atomek, 2019.09.25 o 17:42
Jakby ktoś jeszcze przecierał oczy ze zdumienia, to potwierdzam, oni naprawdę tak na poważnie:

+alaluna.pl

Korwin, mistrz pijaru <;
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
Jan Twardowski, 2019.09.25 o 18:56
JESZCZE CHŁODNIEJSZYM OKIEM

Mając do wyboru Jachirę, Kempę i Roxanę, głosuję na tę ostatnią, bezapelacyjnie.
POPiSdzielce mają na kogo głosować, więc niech głosują na magdalenkowy pomiot.
Konfederacja nie jest oczywiście tworem doskonałym, ale jest partią skupiającą ludzi młodych i mająca poparcie wśród ludzi młodych.
Nie trzeba tu wytykać Korwina.
W Polsce nic się nie zmienidopóty, dopóki generacja społeczeństwa po czterdziestce nie pójdzie do Nieba i oby jak jaszybciej. Nikomu źle nie życzę, ale dopóki ludzie z tego pokolenia będą w polityce, to nic, a nic się nie zmieni. Pokolenie solidaruchów, to czarci pomiot z niewieloma wyjątkami.
Dzisiaj w Polsce głosując na którąś z okrągłostołową opcję, to tak jak głosować na pana Danielsa. Zatem nie ma wyboru, a z kolei nie głosując, głosujemy na Izrael.
Tylko Konfederacja, a kto tego nie wie, ten kiep.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
Atomek, 2019.09.25 o 19:28
Jak ktoś nie głosuje, to nie kolaboruje, oczywiście w obecnych warunkach, to po pierwsze. Po drugie, a mówię o moim własnym doświadczeniu, o wszystkim co najwartościowsze to nie dowiedziałem się od gówniarzy po politologii co to zrobili przed chwilą licencjat czy innego mgr przed nazwiskiem pisząc pracę w oparciu o gazetę wyborczą (autentycznie z takimi się zetknąłem), ale od pokoleń 40+, 50+, 60+, 70+ i 80+. No bo kto ma niby uczyć te młode pokolenia? Jeśli ktoś namawia aby oddać Najjaśniejszą Rzeczpospolitą w ręce takich wirtuozów światowej polityki jak Roksana Oraniec, to chyba życzy ojczyźnie losu gorszego niż smierć, bo to tak jakby oddał stery zarządzania państwem, czy to systemem edukacji, finansów, sprawiedliwości itd. w ręce ludzi co najmniej upośledzonych umysłowo albo cierpiących na zespół downa. Chociaż w tym przypadku nawet osoba cierpiąca na zespół downa mogłaby okazać się lepszym rządcą niż tytani antysystemu od Korwina, jak nieszczęsna Roksana. Bądźmy poważni. Pzdr.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
Jan Twardowski, 2019.09.25 o 20:10
Pani Oraniec nie wejdzie do Sejmu. Ona jest zaledwie małym trybikiem w kampanii wyborczej.
Idąc twoim tokiem myślenia, to rzeczywiście istnieją rzeczy gorsze niz śmierć. Wszystkie rządy po 1989 roku zgotowały Polsce przyszłość gorszą niż śmierć, a dzisiejsza ekipa ePiSkopatu, to kat Polski i przypomnę tu o takich rzeczach, jak okupacja Polski przez obce wojska, a także 447 JUST, czyli ustawa, która spowoduje przejęcie przez obce siły aktywów polskich na kwotę 360 miliardów dolarów, co doprowadzi do likwidacji nadwiślańskiego bantustanu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chłodnym okiem 
GPS, 2019.09.25 o 20:04
Roksana Oraniec jest bardzo młoda, w zasadzie to jeszcze dziecko. Więc wszelkie braki w wypowiedzi wynikające z tremy można jej wybaczyć. Nabierze więcej obycia w publicznych wypowiedziach, to zacznie mówić składnie i z sensem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Walkower?
miarka → Jola
Re: Walkower?
Atomek → Jola
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Wican → Ikulalibal
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Ikulalibal → Jola
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Atomek
Re: Chłodnym okiem
GPS → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jan Twardowski
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Piotr Testowicz
Re: Chłodnym okiem
Piotr Testowicz → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
więcej…