Dziś a jutroTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi szukaj 
Świat2019.09.19 20:07

Samorządność miast Szwecji

   
 
Samorządy miasteczek mówią lewicowej władzy federlnej DOŚĆ
 

Samorządność miast Szwecji

Dwa południowe hrabstwa Szwecji Skἂna i Blekinge są najsilniejszą ostoją demokracji. W wyborach wrześniowych 2018 r. do władz lokalnych narodowi demokraci uzyskali mniej więcej po 20% głosów w obu hrabstwach. Spowodowało to  w innych miejscowościach wzrost poparcia dla narodowych demokratów.

Sölversborg jest jednym z takich miast. Liczy 17000 mieszkańców. Zawiązano tam koalicję  narodowych demokratów, chrześcijańskich demokratów, nowoczesną, i niewielką partię lokalną. Miasteczko stało się przedmiotem kontrowersji w całej Szwecji. Rada miejska  postanowiła całkowicie odrzucić oczekiwania władz federalnych przyjęcia imigrantów ekonomicznych. W myśl ustawy  z 2016 roku, miasta mają obowiązek przyjąć i zatroszczyć się o imigrantów. Nie mają prawa odmówić. Spór w tej sprawie będzie rozstrzygnięty przed sądem. Nawet jeśli miałoby to oznaczać przegraną miasta, będzie to przełom psychologiczny i cios w lewicowy rząd Szwecji. Z pewnością wywoła wiele dyskusji. Szereg innych miejscowości nagłaśnia problem, gdyż z powodu istniejącego nakazu przyjmowania migrantów, będą bankrutować, więc także nie są w stanie przyjąć  na siebie więcej troski o cudzoziemców.

Utrzymujące się z lokalnych podatków miasta coraz częściej doświadczają tarć z rządem federalnym. Ten ostatni zaś wyłoniony został jako koalicja z poparciem tylko 33% głosów.

W minionym tygodniu miasteczka południa wywołały istną histerię w lewicowych mediach. Od 2013 roku na budynku rady miasta powiewała tęczowa flaga. Tymczasem nowe prawo jakie przyjęto lokalnie uznaje, że jedynie flaga państwowa Szwecji i flaga miasta mogą być zawieszone na budynkach użyteczności publicznej. Nowe prawo zaznacza także, że żadna flaga będąca synonimem ideologii nie może być umieszczana na budynkach urzędu.. Dodatkowo uchwalono, że fundusze miasta nie mogą być przeznaczone na finansowanie tak zwanych wystaw sztuki nowoczesnej.

To problem ogólnokrajowy. W roku 2017 w Sztokholmie zaprezentowano  zakupione „dzieło sztuki” ukazujące dwie tancerki z oznakami menstruacji. Przedstawiono je na ścianie metra. Oglądający uznali je za absurdalne i gorszące. Zgodnie z nową uchwałą rady miasta pieniądze publiczne mogą być przeznaczane na tradycyjną sztukę, która przemawia do większości mieszkańców.

 Naturalnie szwedzka minister kultury gromko skrytykowała ten krok. W reakcji na tradycjonalizm grupa lewicowych działaczek zainstalowała w miejscu publicznym gigantyczną lalkę także ze śladami menstruacji. Media z lewa i prawa gwałtownie zaapelowały o zerwanie koalicji w Sölversborg z narodowymi demokratami potępiając ich  koalicjantów.

Podczas dorocznego  letniego festiwalu w miasteczku Sölversborg publiczność mogła obejrzeć szwedzką grupę rockową z lat 80-ych Ultima Thule. Kojarzeni z nurtem patriotycznym i kulturą skinheadów w jednym z wywiadów wyrazili oczekiwanie, że potrzebnym krajowi przywódcą powinien zostać ktoś taki jak Jörg  Heider, bądź Jean Marie Le-Pen.

https://www.youtube.com/watch?v=4rHLZJXI6Ao

 

 
840 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: samorząd, tradycja, kultura.
Re: Samorządność miast Szwecji   
Jasiek, 2019.09.20 o 07:58
Widać rządy w różnych krajach mają wytyczne z tej samej centrali.

Niedawno czytałem, że jeden ze szwedzkich profesorów zaproponował kanibalizm jako coś ekologicznego...

5*
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Samorządność miast Szwecji 
Atomek, 2019.09.21 o 07:39
Wystarczyło jedno pokolenie 1968 i z cywilizacji europejskiej nie ma co zbierać. Ale to pikuś, ich wychowankowie ze współczesnych lewicowych młodzieżówek idą jeszcze dalej, bo taka np/ młodzieżówka ze szwedzkiej Ludowej Partii Liberałów domaga się legalizacji nekrofilii i kazirodztwa. To już jest wyższa szkoła zbiorowego opętania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Samorządność miast Szwecji   
Ikulalibal, 2019.09.21 o 08:14
//młodzieżówka ze szwedzkiej Ludowej Partii Liberałów domaga się legalizacji nekrofilii i kazirodztwa//

Nie chce mi się w to wierzyć.To znaczy nie wierzę że oni to mówią "na poważnie".
Przecież nie są idiotami i muszą sobie zdawać sprawę że głoszone przez nich dezyderaty szokują odbiorcę w związku z czym niczego innego niż ostrego sprzeciwu nie mogą oczekiwać.
Są jak sfrustrowany "artysta" który aby zwrócić na siebie uwagę wystawia "dzieło" przedstawiające penisa na krzyżu lub coś koło tego i przez całe 5 minut skupia na sobie uwagę otoczenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Samorządność miast Szwecji 
Atomek, 2019.09.21 o 08:37
Są nie tylko idiotami ale i skrajnymi ekstremistami marksistowskimi. U takich lewicowych grupek wszelkie hamulce już puściły. Te hamulce nie istnieją i ci ludzie będą rządzić gdy takie Merkel zostaną oddelegowane na spoczynek. To co dla nas jest nienormalne dla nich jest pożądane. W ryzach trzyma ich jeszcze nie dość urobione społeczeństwo. Ale i to jest kwestią czasu, bo współczesna Szwecja to żydowskie laboratorium do eksperymentowania na gojach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Samorządność miast Szwecji   
Ikulalibal, 2019.09.21 o 10:01
//To co dla nas jest nienormalne dla nich jest pożądane.//

No może.
Bo jak się tak głębiej zastanowić nad tkwiącymi w bajkach i folklorze przesłaniach,nad tymi "wielkoludami zjadającymi dzieci",nad "czarownicami" tuczącymi dzieci,nad macochami które bez ceremonii i za zgodą ojca pozbywają się niechcianych pasierbów,to już jeden bóg wie echem jakich obyczajów są te przekazy.
Nie trzeba wystąpień szwedzkich lewicowych młodzieżówek,wystarczy obejrzeć słynny park PARK RZEŹB GUSTAWA VIGELANDA w Oslo aby dojść do wniosku że jest w tych Skandynawach coś chorego i to nie od dziś . +www.youtube.com

Pomyślałbyś "artysta awangardzista" ale nie.Jest przecież tradycja szwajcarskiego "pożeracza dzieci" +s1.zmniejszacz.pl

Tak więc mój miły Atomy marksizm jeśli ma tu co do rzeczy to tylko w sensie powrotu do europejskich pierwocin.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Samorządność miast Szwecji   
Jola, 2019.09.21 o 11:20
Wydaje mi się, że głosiciele kanibalizmu zupełnie nie biorą pod uwagę siebie w roli przystawki, bądź deseru jakiegoś...lwa. Odruch samozachowawczy człowieka powinien marginalizować takich speców od samozagłady człowieczeństwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Samorządność miast Szwecji   
Ikulalibal, 2019.09.21 o 12:10
Czy ja wiem? Im dłużej myślę tym niestety częsciej dochodzę do wniosku że ludzie w swej masie to bydło.Cóż zatem stoi na przeszkodzie aby nie traktować ich tak jak na to zasług czyli jak bydło.Zabijać,obdzierać ze skóry a z resztek produkować nawóz.
Ile to lat minęło od czasu kiedy kopenhaskie zoo urządziło dla dzieci spektakl z ćwiartowaniem lwa

+kor.ill.in.ua

+kor.ill.in.ua

+img.tyt.by

+img.tyt.by

i żyrafy +spynet.ru

I co ? złapali ludzie łomy,widły czy co tam kto miał pod ręką i dali nauczkę organizatorom tego wodowiska? NIE.
To dowód że już "dojrzeli",że już są gotowi,że można z nimi robić wszystko.Więc niech robią.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Walkower?
miarka → Jola
Re: Walkower?
Atomek → Jola
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Wican → Ikulalibal
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Ikulalibal → Jola
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Atomek
Re: Chłodnym okiem
GPS → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jan Twardowski
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Piotr Testowicz
Re: Chłodnym okiem
Piotr Testowicz → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
więcej…