Dziś a jutroTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi szukaj 
Idee2019.09.10 16:28

SAFE HOME - ORWELL 2020

   
 
Rząd USA zamierza wprowadzić program powszechnej  inwigilacji społeczeństwa za pomocą projektu Safe Home. Koordynatorem ma być agencja HARPA,wykonawcami Amazon,Google i Apple.
 

SAFE HOME – ORWELL 2020

Rząd Stanów Zjednoczonych proponując nowy projekt rozważa wykorzystanie Amazon, Google i Apple do zweryfikowania  społeczeństwa pod kontem wykrywania zaburzeń psychicznych, a co za tym idzie - prawa do posiadania broni. Projekt nazwano „bezpiecznym domem”. Obywatele o gwałtownym usposobieniu  jako społecznie niebezpieczni będą mieć cofnięte pozwolenie i skonfiskowaną broń. Nowa agencja pod nazwą HARPA (Health Affairs Research Projects Agency) z podległym jej  systemem NHS (National Health Service) mają zadbać o bezpieczeństwo w domach. Deklarowanym zadaniem jest położenie kresu zachowaniom skrajnym.

Internetowymi stróżami miru domowego nasłuchującego czy ktoś z domowników nie obmyśla spisku, co kwalifikuje do pozbawienia broni zajęłyby się powszechnie znane, wymienione wcześniej korporacje. Opracowanie wszelkich dotychczas wynalezionych sposobów gromadzenia i przetwarzania danych  służyć ma powstaniu centralnego systemu powiadamiania o miejscu i charakterze zagrożenia.

Banalnie prostymi narzędziami do zbudowania systemu powszechnej inwigilacji społeczeństwa są wszystkie urządzenia smart już obecne w gospodarstwach domowych, albo odpowiednio zareklamowane zostaną zakupione niczym gadżety tylko dla inteligentnych, bądź jako przyjazne środowisku.

Tak oto Amerykanie martwią się, że stracą całkowicie poczucie intymności, prawo do prywatności we własnych czterech ścianach. Jest to od dawna oczekiwany efekt inspirowanych aktów strzelaniny w miejscach publicznych, by posłużyły jako pretekst do rozbrojenia społeczeństwa, w którym wzrasta poczucie coraz większego niezadowolenia tak jak i skala rosnąca skala ubóstwa. Oczywiście chytrze pomyślane określenie „bezpieczny dom” z pewnością naiwnym nie skojarzy się z orwellowską wizją społeczeństwa totalnie kontrolowanego. Jednak  wątpiących w dobre intencje rządu jest wielu i to ci sceptycy zadają sobie pytanie czy na pewno Ameryka jest tą, do której chętnie wyjeżdżali za chlebem Europejczycy, Azjaci czy Australijczycy, tęsknie wypatrując łatwej a może też olśniewającej kariery. Uważają więc, że projekt należałoby określić „inwazją na dom”.

Można pocieszyć Amerykanów, że trzy korporacje o globalnym zasięgu nie ograniczą się do jednego kontynentu.

https://www.youtube.com/watch?v=2JxdMa3P-bA

https://www.youtube.com/watch?v=RlWkmNXnvyw

 

 
962 odsłony  średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Orwell, (nie) bezpieczny, prywatność inwigilacja, smart, weryfikacja, zdrowie psychiczne, HARPA.
Re: SAFE HOME - ORWELL 2020   
Jasiek, 2019.09.11 o 04:00
Jejku, przecież jak jest Amazon, Google i Apple to jest tak nowocześnie, że ach! ;-)

5*

Pozdro!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SAFE HOME - ORWELL 2020 
GPS, 2019.09.11 o 14:17
Problem w tym, że jeśli wszyscy będą inwigilowani, to danych do analizy będzie tak dużo, że te analizy nic nie będą warte. Typowym praktycznym przykładem tego, że nawał danych szkodzi, jest NRD i Stasi. Tam inwigilacja była najbardziej rozbudowana w bloku sowieckim. Ale w praktyce wiedza służb w Polsce czy ZSRR była większa niż w NRD. Więc niezależnie od rozwiązań technicznych, trzeba mieć odpowiednie techniki typowania tych, których warto inwigilować. Najlepiej ukryć liść w lesie. W stanie totalnej inwigilacji spiskowcy po prostu doprowadzą do tego, by wszyscy ludzie spiskowali słownie, np. w ramach fantazjowania, spekulowania, rozrywki etc... a sami będą spiskować jawnie, bez szyfrowania, czy ukrywania się, ale z dodatkiem ironii czy żartów do swoich rozmów. I wywiad nie odróżni prawdziwego spisku, od zabawowego. Gdy wyszły na jaw słowa kluczowe, na które reaguje system inwigilacji Echelon, to wszyscy zaczęli do każdego maila dopisywać te słowa, co skutecznie ten system paraliżuje. To już oczywiście dziś działa inaczej, ale nadal ktoś kto choć w przybliżeniu rozpozna na co reagują takie systemy, po prostu będzie te bodźce multiplikował.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SAFE HOME - ORWELL 2020   
finka, 2019.09.11 o 21:54
He,he, a nasz rząd kupił Pegsusa a teraz jeszcze Dudasz podpisał mega ustawę o 5G, niektórzy mówią, ze to również do szpiegowania a nie tylko komunikowania i niszczenia nam zdrowia, polecam o 5G +wolnemedia.net
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Walkower?
miarka → Jola
Re: Walkower?
Atomek → Jola
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Wican → Ikulalibal
Re: Wybaczcie Państwo Historycy
Ikulalibal → Jola
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Atomek
Re: Chłodnym okiem
GPS → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jan Twardowski
Re: Chłodnym okiem
Jan Twardowski → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Piotr Testowicz
Re: Chłodnym okiem
Piotr Testowicz → Jola
Re: Chłodnym okiem
Atomek → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
Re: Chłodnym okiem
trybeus → Jola
więcej…